Kompilaatorite ehitamine Java keskkonnas

Arvutiteaduse Instituut

Neljapäev, 8.6.2000, kell 15.00
Liivi 2, ruum 208

Ülevaade: Ettekandes tutvustatakse programmeerimiskeelel Java põhinevat translaatorite tegemise süsteemi JavaCC (Java Compiler Compiler). Süsteemi autoriteks on prof. Keshav Nori koolkonna esindajad Sriram Sankar, Sreenivasa Viswanadha, Rob Duncan ja Juei Chang. Nagu väga paljud selle valdkonna projektid, loodi ka JavaCC Sun firma tiiva all 1996. aastal.

JavaCC kasutab LL(1)-grammatikaid võimalike lokaalsete LL(k)-fragmentidega (sel puhul tuleb shift-shift tüüpi konflikti lahendamine ise programmeerida). Leksiline analüsaator kirjeldatakse koos põhigrammatikaga. "Semantika" kirjeldatakse Java-keelsete fragmentidena. Loodud translaatorit saab hõlpsasti integreerida olemasolevatesse Java-rakendustesse (isegi veebirakenditesse).
Varmo Vene
Viimati muudetud 23.5.2000