Ava Mozilla programm töölaualt.
Vali Window menüüst Composer.
Teksti lisamiseks tuleb trükkida nagu tavalises tekstiredaktoris.
Teksti saab kujundada Format menüü abil.
Font - muudab kirjastiili
Size - muudab teksti suurust
Text Style - muudab teksti välimust
Text Color - muudab teksti värvi
Paragraph - saab muuta teksti formaati (pealkirjad, tavaline tekst, uus lõik)
Lists - saab luua loetelusid
Align - teksti joondamine
Leheküljele saab sisestada erinevaid objekte Insert menüü abil
Tabelit saab lisada valiku Table alt. Avanevas aknas tuleb sisestada ridade ja veergude arv, samuti saab sisestada äärejoonte laiust ning tabeli enda laiust pikselites ja protsentides lehe laiusest.
Pilte saab lisada valiku Image alt. Avanevas aknas tuleb valida pildi asukoht arvutis, samas saab lisada ka teksti, mis ilmub, kui hiirekursoriga pildi peale liikuda.
Linke saab lisada valiku Link alt.
Leheküljele saab lisada tausta Format menüüst valiku Page Colors and Background alt.
Lehele saab lisada autori nime, pealkirja ja kirjeldust Format menüüst valiku Page Properties and Meta Tags alt.
Koostatud lehekülge saab salvestada File menüüst valiku Save abil. Selle tegevuse valimise järel palub programm sisestada lehekülje pealkiri (kui see pole juba tehtud), seejärel failinime ja asukoha arvutis. Juba salvestatud lehekülje uuesti salvestamiseks tuleb valida sama tegevus, aga sel juhul programm enam millegi sisestamist ei küsi.
Põhjalik abiinfo on Help failis.
Iga objekti sisestamisel avanevas aknas on võimalik määrata keerulisemaid atribuute klõpsates seal aknas nupul Advanced Edit.