Erimärgid

Lisaks dokumendis olevale tavalisele tekstile (tähed, numbrid ja muud sümbolid) tuleb sinna paigutada ka erimärke. Ilma erimärkideta ei saa teksti normaalselt kujundada.

Erimärkide näitamist saab sisse/välja lülitada nupu Show/Hide (¶-nupp) või klahvikombinatsiooni Ctrl+* abil.

Tühikud. Tühik on märk, mis paigutatakse sõnade vahele. Tühiku kohalt võib programm murda ridu. Tühikut ei tohi kasutada pealkirjade joondamiseks ega ka taandridade saamiseks, selleks on teised vahendid. Kahte tühikut kõrvuti pole kunagi vaja. Lisaks harilikule tühikule on veel mõned eritühikud.

Sidekriips ja murdumatu kriips. Analoogiliselt tühikuga, mille kohalt võib ridu murda, on murdmine lubatud ka sidekriipsu kohalt. Kui sidekriips asub kohas, kus ei tohi rida vahetada: näiteks telefoninumbris, seotud sõnas jne, tuleb kasutada murdumatut ehk ‘kõva’ kriipsu (klahvikombinatsiooni Ctrl+Shift+Miinus).

Sidekriips ja mõttekriips. Sidekriips on lühike ja ta on mõeldud sõnade või sõnaosade sidumiseks. Mõttepauside tähistamiseks on mõttekriipsud: en-kriips Ctrl+NumMiinus ja em-kriips Alt+Ctrl+NumMiinus. Nagu nende tühikutest vennad on en- ja em-kriips vastavalt n- ja m-tähe laiused. Mõlema mõttekriipsu saamiseks tuleb kasutada numbriklaviatuuri miinust.

Poolituskriips näitab programmile koha, kus võib sõna poolitada. Hariliku kriipsuga ei tohi poolitada - kriips jääb kriipsuks ka siis, kui peale tekstimuudatusi kaob poolitamisvajadus. Poolituskriips on kriips aga ainult siis, kui selles kohas toimub poolitamine. Poolituskriips lisatakse sõnasse klahvikombinatsiooniga Ctrl+Miinus.