Teooriapäevad Arulas

3.-5.02.2003 toimuvad Arulas Otepää lähistel uuesti Tallinn-Tartu vahelised arvutiteaduse teooriapäevad. Tegu on oktoobrikuise Roosta ürituse järjega ning eesmärgiks on pakkuda kodumaa teoreetilisema kallakuga arvutiteadlastele võimalust kõnelda oma isikliku uurimistöö edasiminekutest, kuulata teiste töö kohta, arutada päevaprobleeme, aga ka lihtsalt sundimatus õhkonnas professionaalselt suhelda.

Nagu Roostal, koosneb Arulaski teaduslik eeskava tutoriali-tüüpi ja tehnilistest ettekannetest. Lisaks suurem suusatamine (Kuutsemäe!) ja muidu tore olemine. Ettekannete valdkondadeks on seekord bioinformaatika (J. Vilo), programmide verifitseerimine (J. Vain), krüptoloogia ning mittetäielikkused arvutiteaduses (ettevalmistavat prof. Chaitini kursusele märtsis Palmses). Meil on ka värvikas välis-erikülaline dr Neil Ghani (Leicester), kellelt kuuleme lühikese sissejuhatava kursuse kategooriateooriasse.

Täpne programm on valmimas, aga ürituse korraldusliku külje heaks õnnestumiseks peaksime paralleelselt teada saama, kes on tulemas. Osavõtust palume võimalikult ruttu, kuid hiljemalt K 22.1. teatada Varmo Venele (email varmo@cs.ut.ee).

Osavõtukulud osalistele ei tule kõrged ja selles sisalduvad nii ööbimine, kui toitlustus. Arula teooriapäevi toetab samuti Töökindlate Arvutisüsteemide Uurimise Keskus (HTM tippkeskus 2002.-06. a).

Algus E 3.02. orienteeruvalt kl 12, lõpp K 5.02. samuti orienteeruvalt kl 12. (Järgneb TÜ ATI aastaseminar.) Hommikuti ja õhtuti on planeeritud ettekanded ning valge aeg on välitegevustele.

Arula Külalistemaja võimaluste kohta saab infot nende veebilehelt www.arula.ee.

Helger Lipmaa
Tarmo Uustalu
Varmo Vene
Viimane uuendus 8.1.2003