Siin leidub valik programme, mis on aegade jooksul kirjutatud. Mõned ei pruugi olla enam relevantsed või on tekkinud lihtsalt uue platvormi/programmeerimiskeele katsetamise käigus.

VKCalc

ekraanitõmmisLihtne praktiline kalkulaator teaduslikeks arvutusteks. Erinevalt Windowsi kalkulaatorist (jpt sellesarnastest) puudub vajadus hiirega nuppe klõpsida, sest arvutuse saab valmiskujul klaviatuurilt sisestada. Sisestatud avaldist saab vajadusel redigeerida ja lasta uuesti arvutada. Kalkulaator tunnistab kompleksarve, lubab defineerida uusi muutujaid ja funktsioone, käivitamisel on initsialiseeritud kõik peamised matemaatilised ja füüsikalised konstandid.

Kuna vahepeal on moodi läinud puuteekraanid, siis on selles versioonis lisatud ka mõned suured nupukesed, millele saab kergesti näpuotsaga pihta.

Laadi alla

VKConv

ekraanitõmmisTegemist on võrdlemisi üldise mõõtühikute konverteerimise programmiga, mis võimaldab mugavalt teisendada mistahes füüsikaliste suuruste väärtuste (ja nende muutude) vahel, mis on omavahel seotud mitte keerulisemalt kui astmeseadus (kujul Y=AXB+C). Kergesti saab uusi teisendusi luua või olemasolevaid modifitseerida.

Laadi alla

Plotter

ekraanitõmmisSelle programmi põhiideeks on võimaldada kiiresti kuvada, sirvida, otsida ja võrrelda suurt hulka spektreid (nt optiliste filtrite läbilaskvusspektrid vms), mis on tekstifailidena koondatud ühte kataloogi. Olemas on ka mõningad spektrite kombineerimise (summa, korrutis jne) ja analüüsi vahendid.

Laadi alla

Digitizer

ekraanitõmmisProgramm võimaldab nii manuaalselt kui ka poolautomaatselt digitaliseerida andmeid graafikutelt (näiteks skaneeritud pildid või ekraanitõmmised). Programmi kasutamiseks peab olema installeeritud .NET Framework 2.0 virtuaalmasin (uutes Windowsites kaasas).

Laadi alla

Keemiliste elementide perioodilisustabel

ekraanitõmmisJärjekordne perioodilisustabeli programm. Idee oli realiseerida seda laadi rakendus täielikult JavaScripti baasil, kusjuures ka elementide andmed on JavaScripti koodina. Seega rakendus toimib praktiliselt igal (mobiil)seadmel ja seejuures reageerib peaaegu hetkeliselt, sest täiendavat andmete laadimist serverist ei toimu. Klikka pildil võrgus kasutamiseks.

Laadi alla

VKRPN

ekraanitõmmisTeaduslik kalkulaator Android seadmele. Rakendus pole iseenesest midagi originaalset, aga vähemalt teeb täpselt seda mida vaja ja on eestikeelne. Alla saab laadida Google Play poest.

VKConv (J2ME)

ekraanitõmmisÜhikute konverteerimise programm Java (MIDP 2.0) toetusega mobiilseadmetele. Täitsa kasulik rakendus, mis tekkis J2ME katsetamise käigus, kuigi tänaste nutiseadmete arenguid arvestades ilmselt üsna arhailine rakendus.

Laadi alla