Info

Alexi uurimise fookuses on ruumiliste suurandmete töötlus. Tal on pikaajaline rahvusvaheline kogemus geograafiliste andmete haldamises ning veebi- ja pilvepõhises geotöötluses, keskendudes eelkõige maakasutuse, mullastiku, hüdroloogilistele ja vee kvaliteedi andmetele. Tema huvid hõlmavad ruumiandmete (OGC) standardeid ja veebiteenuseid, mis on olulised asukohapõhiste andmete jagamiseks, töövoogude modelleerimiseks, masinõppeks ning interaktiivseks geovisualiseerimiseks. Alex on olnud pikka aega seotud ruumiandmete infrastruktuuri (SDI) ja OGC-ga ning nimetati hiljuti OGC ülikooli töörühma Euroopa kaasesimeheks. Ta töötab Tartu Ülikooli geograafia osakonna geoinformaatika ja kartograafia õppetoolis.

I am also teaching (in) following courses:

• Geospatial Analysis with Python and R (LTOM.02.041) 6 ECTS
  • Spatial Data Studio (LTOM.02.011) 1 (15) ECTS - Introduction to OGC data standards and metadata
  • Spatial Databases (LTOM.02.040) 1 (6) ECTS - Introduction to GeoPackage and sqlite/spatialite; Postgresql/PostGIS admin
  • Spatial Data Infrastructures (LTOM.02.043)
  • Geospatial Data Processing (LTOM.02.052) 6 ECTS - Geographical Data Science
  • Hüdroloogia (LOOM.02.143) - GIS’i hüdroloogilise modelleerimine praktikum ja veebilansi arvutamine

Find me here: