Spektroskoopia alused

Laadi alla PDFÜsna mahukas konspekt samanimelise loengukursuse jaoks.

Python ja Jupyter Notebook

Teadusarvutused Pythonis Jupyteri "märkmeraamatu" vahendusel. Vabavaraline alternatiiv tuntud kommertsiaalsetele arvutuspakettidele Matlab, Maple ja Mathematica.

Elektri- ja magnetismi ülesandeid

Lae alla PDFKüllaltki põhjalik ülesannetekogu, mis sisaldab võrdlemisi keerukaid elektri- ja magnetismi ülesandeid koos lahendusideedega (tehtud rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi ettevalmistusrühmale). Esindatud on alalisvooluahelad, elektrostaatika (vaakumis, dielektrikus, metallis), magnetostaatika, vahelduvvooluahelad (sh kompleksmeetod), osakeste liikumine elektri- ja magnetväljas.

Mathcad'i tutvustus

Üsna põhjalik ülevaade Mathcad'i võimalustest ja kasutamisest. Algselt oli eesmärk panna kirja algõpetus tudengitele spektroskoopia praktikumitööde vormistamiseks Mathcad'is, kuid nüüdseks on see kontrollimatult paisunud, sisaldades praktilisi näiteid täiesti erinevatest füüsika valdkondadest ja isegi finantsarvutustest.

Using Microsoft Word 2007/2010 for Writing Technical Documents

Lae alla PDFDownload MS Word documentPeamine eesmärk oli koguda kokku teave selle kohta, kuidas MS Word'is realiseerida jooniste, valemite, peatükkide, bibliograafia jne automaatset nummerdamist ja viitamist nagu tarvis teadusartiklite, dissertatsioonide jms tehniliste dokumentide vormistamisel. Lisaks ka muud kasulikku teavet pikemate kirjutiste vormistamiseks Word'is. Inglise keeles.

Introduction to Mathcad by example problems from spectroscopy

View screencastVideo demonstreerib ekraanivisiooni vormis programmipaketi Mathcad kasutamist mõningate praktiliste arvutus- ja andmetöötlusprobleemide näitel (mis on valitud spektroskoopia vallast). Õpiobjekt on valminud ESF e-õppe programmi „BeSt” toetusel.

Perioodilisustabel

Vaata veebisLaadi pakituna allaJavascripti põhine keemiliste elementide perioodilisustabel.

Fourier' analüüsi valemid

Laadi alla PDFKoos tõestustega. Tehtud ammusel ajal seoses kursuse "Signaalitöötluse alused" kuulamisega.